RBB - Zasobniki ciepła

 

Zasobnik ciepła RBB to duży, izolowany zbiornik z wodą, wchodzący w skład instalacji C.O. Pełni on rolę magazynu, w którym gromadzimy ciepło. W optymalnych warunkach, źródło ciepła wytwarza taką ilość ciepła, którą instalacja nie jest w stanie odebrać. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z tradycyjnym kotłem na węgiel, kominkiem z płaszczem wodnym, pompą ciepła czy nowoczesnymi panelami słonecznymi sytuacja będzie podobna. Ratujemy się przed tym obniżając temperaturę na piecu, przygaszając kominek, otwierając okno. Wszystkie te działania sprowadzają się do jednego – nasze źródło ciepła jest wykorzystywane w sposób nieefektywny powodując dodatkowe koszty. Skraca się okres eksploatacji źródła ciepła, wydłuża czas obsługi, rośnie jego awaryjność, powstają szkodliwe sadze a wytworzona energia jest bezpowrotnie utracona.

 

Zasobnik ciepła rozwiązuje wszystkie te problemy i niedogodności. Nadmiar energii cieplnej jest magazynowany i może być wykorzystany wiele godzin później.

 

Jako przykład można podać kominek z płaszczem wodnym, który po podłączeniu zasobnika zapewnia tanie źródło ciepła. Bez zasobnika po kilku godzinach od jego załadowania i rozpalenia będziemy musieli te czynności powtórzyć lub też skorzystać z dodatkowego źródła ciepła. Mając zasobnik – zmagazynujemy wystarczającą ilość energii by okres między załadunkami i użyciem kominka wydłużyć nawet trzykrotnie! Podobnie będzie z kotłami na paliwa stałe. Dodatkowo woda użytkowa, przepływająca przez wbudowaną w zasobnik wężownicę jest ogrzewana przez wodę do centralnego ogrzewania, co przyczynia się do dodatkowych oszczędności. Do zasobnika możemy podłączyć kilka źródeł ciepła, które razem będą się uzupełniać. Panele słoneczne wstępnie podgrzeją wodę w dolnej części zasobnika, a kocioł w krótkim czasie niewielkim kosztem zapewni optymalną temperaturę wody.

 

Zasobnik ciepła jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla instalacji ciepłowniczej nowych i modernizowanych budynków. Dodatkowo jest proekologiczny, przyczyniając się pośrednio do ograniczenia emisji spalin do atmosfery. Posiada szereg zalet, które w konsekwencji podnoszą komfort i znacznie obniżają koszty. Zasobnik ciepła powinien być zastosowany w większości instalacji domowych. Oszczędności, które  dzięki niemu można uzyskać sięgają nawet 30% kosztów ogrzewania rocznie. Przy niewielkim koszcie zasobnika oznacza to, iż zwraca się on w ciągu dwóch, trzech lat.

  

 

Katalog  - Zobacz

 

Parametry techniczne - Zobacz

 
Cennik - zobacz

 

 

Skontaktuj się z nami i zapytaj o wyrób

captcharefresh

Tradycja i doświadczenie

Grupa RBB- STAL powstała na gruncie tradycji rodzinnej firmy rzemieślniczej założonej w 1957 roku przez Janinę i Floriana Rybka.

Nowoczesność i innowacje

Inwestycje w wysokiej klasy Park Maszynowy. Własna prototypownia i laboratorium badawczo-rozwojowe.
Najwyższe standardy jakościowe potwierdzone certyfikatami.

Poznaj RBB-STAL »

"60 lat doświadczenia ma znaczenie"

Włodzimierz Borusiak | Prezes Zarządu

7 powodów dla których warto z nami współpracować

najwyższej jakości materiały od dostawców krajowych oraz zagranicznych
/
możliwość dowozu własnym transportem
/
bezpieczny proces magazynowania oraz odpowiedni system pakowania
/
koncentracja na procesach będących istotą działania
/
oszczędność czasu przez skrócenie procesu logistycznego
/
optymalizacja wykorzystania materiałów
/
maksymalnie skrócony proces technologiczny
/

Firma RBB-STAL S.A. informuje, iż zrealizowała projekt "Rozwój przedsiębiorstwa RBB-STAL S.A. poprzez likwidację barier i wdrożenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych".